| Part Number | ATS240BSM-1E |
|---|---|
| Manufacturer | CTS |
| Quantity in stock | 824980 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 24MHz 18pF 2-Pin HC49 US SM T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ATS240BSM-1E |
| Datasheet download |
| Part Number | ATS240BSM-1E |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Frequency | 24 MHz |
| Supplier Package | HC-49/US SM |
| Product Dimensions | 11.1 x 4.83 x 4.3 mm |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Package | 2HC49/US |
| Replacement Part Number | PART-ATS240BSM-1E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 12MHz 18pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-12.000MHZ-18-D2Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | MC-406 32.768KHz 6pf 20ppm - |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.02MHz 11pF 2-Pin Download PDF datasheet for Q12C20001035300.pdf |
|
Abracon | Crystal 14.7456MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-14.7456MHZ-10-1-U-T.pdf |
|
AVX | KEDCX1612DB37400M0FLFC1 X'TAL -30~85, 16 - |
|
AVX | AVXCT2520DB19200C0FRZA4 CRYSTAL 19.2MHZ - |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Abracon | Crystal 16MHz 20pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3B-16.000MHZ-20-D4H-T.pdf |
|
AVX | AVXCX2016DB40000H0FLJC1 QUARTZ CRYSTALS Download PDF datasheet for CX2016DB40000H0FLJC1.pdf |
|
Kyocera | Crystal 13.56MHz 8pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CX3225SB13560D0GEJZ1.pdf |