CB3LV-3I-50M0000-T CTS
CB3LV-3I-50M0000-T Images
Please contact us for more photos of CB3LV-3I-50M0000-T
Part Number CB3LV-3I-50M0000-T
Manufacturer CTS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 50MHz \u00b150ppm 30pF 4-Pin SMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level CB3LV-3I-50M0000-T
Datasheet download CB3LV-3I-50M0000-T.pdf
Request Quotation for CB3LV-3I-50M0000-T
CB3LV-3I-50M0000-T Specifications
Part Number CB3LV-3I-50M0000-T
Product Dimensions 7 x 5 x 1.8(Max)
Standard Frequency 50 MHz
Pin Count 4
Rad Hard No
Operating Temperature -40 to 85 °C
Supplier Package SMD
Frequency Stability ±50 ppm
MSL Level 1
Output Level HCMOS|TTL
Maximum Symmetry 55 %