TC25M5I32K7680 CTS
TC25M5I32K7680 Images
Please contact us for more photos of TC25M5I32K7680
Part Number TC25M5I32K7680
Manufacturer CTS
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Clock Oscillator 0.032768MHz 1.8V 15pF 4-Pin CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level TC25M5I32K7680
Datasheet download TC25M5I32K7680.pdf
Request Quotation for TC25M5I32K7680
TC25M5I32K7680 Specifications
Part Number TC25M5I32K7680
Product Dimensions 2.5 x 2 x 1(Max)
Pin Count 4
Type Clock Oscillator
Standard Frequency 0.032768 MHz
Output Level CMOS
Supplier Package CSMD
Operating Temperature -40 to 85 °C
Frequency Stability ±25 ppm
Rad Hard No
Lead Finish Gold Over Nickel
Category SMD
MSL Level 1
Frequency Aging ±3 ppm/(1st)Year
Load Capacitance 15 pF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Maximum Symmetry 55 %