S1613B-25.0000(T) Diodes Incorporated
S1613B-25.0000(T) Images
Please contact us for more photos of S1613B-25.0000(T)
Part Number S1613B-25.0000(T)
Manufacturer Diodes Incorporated
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level S1613B-25.0000(T)
Datasheet download S1613B-25.0000(T).pdf
Request Quotation for S1613B-25.0000(T)
S1613B-25.0000(T) Specifications
Part Number S1613B-25.0000(T)
Rad Hard No
Category SMD
Standard Frequency 25 MHz
Pin Count 4
Lead Finish Gold
Product Dimensions 7 x 5 x 1.8 mm
Output Level LVCMOS|LVTTL
Operating Supply Voltage 3.3 V
Frequency Stability ±50 ppm
Mounting Surface Mount
Maximum Symmetry 55 %
Load Capacitance 15 pF