511FCA200M000BAGR Silicon Labs
511FCA200M000BAGR Images
Please contact us for more photos of 511FCA200M000BAGR
Part Number 511FCA200M000BAGR
Manufacturer Silicon Labs
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 200MHz 2.5V 6-Pin SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level 511FCA200M000BAGR
Datasheet download 511FCA200M000BAGR.pdf
Request Quotation for 511FCA200M000BAGR
511FCA200M000BAGR Specifications
Part Number 511FCA200M000BAGR
Type Crystal Oscillator
Standard Frequency 200 MHz
Maximum Symmetry 55 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 5 x 3.2 x 1.17 mm
Output Level LVDS
Category SMD
Operating Supply Voltage 2.5 V
Pin Count 6
Frequency Stability ±20 ppm