ASDMB-48.000MHZ-LC-T Abracon
ASDMB-48.000MHZ-LC-T Images
Please contact us for more photos of ASDMB-48.000MHZ-LC-T
Part Number ASDMB-48.000MHZ-LC-T
Manufacturer Abracon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Silicon Oscillator 48MHz \u00b150ppm 15pF 4-Pin QFN T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ASDMB-48.000MHZ-LC-T
Datasheet download ASDMB-48.000MHZ-LC-T.pdf
Request Quotation for ASDMB-48.000MHZ-LC-T
ASDMB-48.000MHZ-LC-T Specifications
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Frequency Stability ±50 ppm
Category MEMS
Load Capacitance 15
Pin Count 4
MSL Level 1
Maximum Symmetry 55 %
Product Dimensions 2.5 x 2 x 0.85
Supplier Package QFN
Standard Frequency 48 MHz
Max Processing Temp 260
Operating Supply Voltage
Type
Frequency Aging
Operating Temperature -40 to 85 °C