FXO-HC736R-100 Fox
FXO-HC736R-100 Images
Please contact us for more photos of FXO-HC736R-100
Part Number FXO-HC736R-100
Manufacturer Fox
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description SMD Crystal Oscillator 100MHz 3.3V 30pF 6-Pin CSMD T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level FXO-HC736R-100
Datasheet download FXO-HC736R-100.pdf
Request Quotation for FXO-HC736R-100
FXO-HC736R-100 Specifications
Part Number FXO-HC736R-100
Standard Frequency 100 MHz
Maximum Symmetry 55 %
Output Level HCMOS
Product Dimensions 7.5 x 5.2 x 1.4 mm
Supplier Package CSMD
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Frequency Stability ±25 ppm