| Part Number | S1703C-33.0000 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 584530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Clock Oscillator 33MHz 3.3V 30pF 4-Pin CSMD Bulk |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | S1703C-33.0000 |
| Datasheet download |
| Part Number | S1703C-33.0000 |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Product Dimensions | 7 x 5 x 1.8(Max) |
| Output Level | CMOS |
| Standard Frequency | 33 MHz |
| Category | SMD |
| Supplier Package | CSMD |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Rad Hard | No |
| Frequency Stability | ±100 ppm |
| Maximum Symmetry | 55 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Load Capacitance | 30 pF |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-S1703C-33.0000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | SMD Crystal Oscillator 1.8432MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ASFL1-1.8432MHZ-L-T.pdf |
|
SiTime Corporation | Programmable Crystal Oscillator 1MHz to 110MHz 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for SIT8920BM-71-XXX-000.FP0000G.pdf |
|
Silicon Labs | Crystal Oscillator 345MHz 3.3V 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 591AB345M000DGR.pdf |
|
SiTime Corporation | SCTSIT8008BI-22-33E-100.000000G LOW POWE Download PDF datasheet for SIT8008BI-22-33E-100.000000G.pdf |
|
Kyocera | Clock Oscillator 48MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for KC5032C48.0000C30E00.pdf |
|
Abracon | Crystal 4.9152MHz 18pF 2-Pin HC49 US T R Download PDF datasheet for ABLS-4.9152MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | TCO-2111T 122.88MHZ - |
|
Diodes Incorporated | Crystal Clock Oscillator 0.032768MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for KJ3270008.pdf |
|
TXC(NINGBO)CORPORATION | 2016 16MHZ 8PF 15PPM - |
|
AVX | SMD Clock Oscillator 0.032768MHz 1.8V 2.5V 3.3V 5V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for KC2520B32K7680CM2E00.pdf |