| Part Number | WX7011C0150.000000 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 688860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Oscillator 150MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | WX7011C0150.000000 |
| Datasheet download |
| Part Number | WX7011C0150.000000 |
|---|---|
| Maximum Symmetry | 55 % |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supplier Package | CSMD |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Output Level | CMOS |
| Standard Frequency | 150 MHz |
| Type | Crystal Oscillator |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -20 to 70 °C |
| Rad Hard | No |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Mounting | Surface Mount |
| Category | SMD |
| Package Dimensions | 7 x 5 x 1.4 mm |
| Pin Count | 4 |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-WX7011C0150.000000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Programmable Crystal Oscillator 2.048MHz 5V 15pF 4-Pin SOJ T R Download PDF datasheet for Q3323LB21007011.pdf |
|
Kyocera | Clock Oscillator 48MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for KC5032C48.0000C30E00.pdf |
|
CTS | SMD Crystal Oscillator 24MHz 18pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for 403C35D24M00000.pdf |
|
SiTime Corporation | PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -20 TO 70C, 7050, 50PPM, 3.3V, 25MHZ, OE, SMD Download PDF datasheet for SIT8008BC-83-33E-25.000000T.pdf |
|
SiTime Corporation | HIGH FREQUENCY, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 7050, 25PPM, 3.3V, 125MHZ, OE, SMD Download PDF datasheet for SIT8009BI-82-33E-125.000000Y.pdf |
|
CTS | SMD Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for CB3LV-3C-50M0000.pdf |
|
Integrated Device Technology | FOX XPRESSO LVDS 5x3.2mm 3.3V Oscillator 56.000MHz Download PDF datasheet for 770-56-1.pdf |
|
Seiko Instruments | Programmable Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G003241007300.pdf |
|
NDK | CRYSTAL 26.0MHZ 10PF 2.5 X 2 SMD - |
|
SiTime Corporation | SCTSIT9365AI-1E2-33E156.250000X LOW POWE Download PDF datasheet for SIT9365AI-1E2-33E156.250000X.pdf |