| Part Number | DS90CP04TLQ |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 860800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Digital Crosspoint Single 4x4 2.5Gbps 32-Pin LLP EP T R |
| Category | Communication |
| Family | Datacom Support Logic |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DS90CP04TLQ |
| Datasheet download |
| Part Number | DS90CP04TLQ |
|---|---|
| Maximum Data Rate | 2.5 Gbps |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Input Level | BLVDS|CML|LVDS|LVPECL |
| Maximum Single Supply Voltage | 2.625 V |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.375 V |
| Array Configuration | 4x4 |
| MSL Level | 3 |
| Supplier Package | LLP EP |
| Product Dimensions | 6 x 6 x 0.8 mm |
| Output Level | LVDS |
| Power Supply Type | Single |
| Differential Data Transmission | Yes |
| Number of Arrays | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pin Count | 32 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 32LLP EP |
| Replacement Part Number | PART-DS90CP04TLQ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Maxim Integrated | Digital Crosspoint Dual 2x2 32-Pin TQFP T R Download PDF datasheet for MAX9392EHJ+T.pdf |
|
NXP | UART 1-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 24-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SC16IS750IPW,128.pdf |
|
Texas Instruments | UART 1-CH 16Byte FIFO 5V 44-Pin PLCC Rail Download PDF datasheet for PC16550DV NOPB.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Crosspoint Single 4x4 2.5Gbps 38-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for SN65LVDS250DBT.pdf |
|
Texas Instruments | UART 4-CH 64Byte FIFO 3.3V 5V 80-Pin LQFP Tray Download PDF datasheet for TL16C754BPN.pdf |
|
NXP | UART 1-CH 16Byte FIFO 2.5V 3.3V 5V 48-Pin LQFP Tray Download PDF datasheet for SC16C550BIB48,151.pdf |
|
NXP | UART 2-CH 8Byte FIFO 5V 44-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for SC26C92A1A,518.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Crosspoint Single 2x2 3.125Gbps 16-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for DS25CP102TSQ NOPB.pdf |
|
NXP | UART 2-CH 16Byte FIFO 2.5V 3.3V 5V 44-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for SC16C2552BIA44,518.pdf |
|
NXP | UART 2-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 5V 32-Pin HVQFN EP Tray Download PDF datasheet for SC16C752BIBS,157.pdf |