| Part Number | NX2511E0080.000000 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 345310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Oscillator 80MHz 3.3V 15pF 4-Pin CSMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NX2511E0080.000000 |
| Datasheet download |
| Part Number | NX2511E0080.000000 |
|---|---|
| Maximum Symmetry | 55 % |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Supplier Package | CSMD |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Standard Frequency | 80 MHz |
| Package Dimensions | 2.5 x 2 x 0.9 mm |
| Output Level | CMOS |
| Type | SMD |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Category | SMD |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Pin Count | 4 |
| Package | 4CSMD |
| Replacement Part Number | PART-NX2511E0080.000000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Crystal 19.2MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM10AIG-19.200MHZ-D4-T.pdf |
|
Fox | Crystal Oscillator 100MHz 3.3V 15pF 6-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 768-100-552.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 8MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q33310F70055111.pdf |
|
AVX | SMT OSCILLATOR Download PDF datasheet for KC3225K25.0000C1GE00.pdf |
|
AVX | KEDKT2520F16369AAW18TAK 2520SIZE ,-40~85 - |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 13.56MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1G004171002314.pdf |
|
Kyocera | Clock Oscillator 24MHz 1.8V 2.5V 3.3V 15pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for KC2016B24.0000C1UEJS.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 4-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 510CBA25M0000BAG.pdf |
|
Kyocera | Clock Oscillator 156.25MHz 3.3V 6-Pin SMD T R Download PDF datasheet for KC3225L156.250P2GJXT.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 125MHz 2.5V to 3.3V 6-Pin SMD T R - |