DSU0603C330JN Dubilier Components
DSU0603C330JN Images
Please contact us for more photos of DSU0603C330JN
Part Number DSU0603C330JN
Manufacturer Dubilier Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description CAP,LF,CER,33PF,50V,5%,C OG,SMD0603. ROH
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level DSU0603C330JN
Datasheet download DSU0603C330JN.pdf
Request Quotation for DSU0603C330JN
DSU0603C330JN Specifications
Part Number DSU0603C330JN
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Family DS
Case Size 0603
Case Style Ceramic Chip
Dielectric C0G
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Capacitance Value 33 pF
Lead Free Yes
Termination Style Wraparound
Packaging Tape and Reel
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.9 mm
Product Length 1.6 mm