| Part Number | CMS1-5-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 857870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode 25uH 100KHz Ferrite 3.6A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CMS1-5-R |
| Datasheet download |
| Part Number | CMS1-5-R |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 9.4 X 7.2 X 2.6 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 160 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Dimensions | 9.4 x 7.2 x 2.6 mm |
| Product Depth | 7.2 mm |
| Product Height | 2.6 mm |
| Product Length | 9.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-CMS1-5-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz 1.5A 0805 T R Download PDF datasheet for MI0805K601R-10.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Bead Shielded Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0805 T R Download PDF datasheet for ILHB0805ER601V.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 5.8A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER2R2M01.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 68uH 20% 100KHz 500mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6SH680M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 3131 T R Download PDF datasheet for NRS8040T 150MJGJ.pdf |
|
Pulse | Ind High Current Power Shielded Molded 220nH 20% 100KHz 15A Download PDF datasheet for PA4345.221NL.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 5.6nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 340mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF5N6DFB.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 90Ohm 25% 100MHz 370mA 1206 T R Download PDF datasheet for PE-1206CCMC900STS.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | 1.0 UH MULTILAYER CHIP POWER INDUCTOR SMD Download PDF datasheet for MPH201210S1R0MT.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 680nH 20% 100KHz 7.4A T R Download PDF datasheet for ETQP3MR68YFN.pdf |