FP1009R1-R15-R Eaton
FP1009R1-R15-R Images
Please contact us for more photos of FP1009R1-R15-R
Part Number FP1009R1-R15-R
Manufacturer Eaton
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description IND 150NH 80A PEAK 2 PAD SMT
Category Circuit Protection
Family Fuse Accessories
ROHS Compliant Yes
MSL Level FP1009R1-R15-R
Datasheet download -
Request Quotation for FP1009R1-R15-R
FP1009R1-R15-R Specifications
Part Number FP1009R1-R15-R
Replacement Part Number PART-FP1009R1-R15-R
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for FP1009R1-R15-R
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
BK 1A4534-01-R
Eaton
Fuse Clip 15A 500VAC Lug Through Hole Bulk
Download PDF datasheet for BK 1A4534-01-R.pdf
SCHURTER
PUSH ON CAP 5x20
Download PDF datasheet for 1331.0044.pdf
SCHURTER
OGN-SMD FUSEHOLDER 5X20
Download PDF datasheet for 31.8221.pdf
Fuse Drawer Quick Connect Snap-In
FAF FUSEHOLDER 5X20 IP 40
FPG3 Fuseholder 5x20 IP 40
0031.8211.G
Fuse Holder 10A 250VAC Thru-Hole Bulk
Download PDF datasheet for 0031.8211.G.pdf
FPG1 Fuseholder 5x20 IP 40
0031.8201.G
Fuse Holder for 5 x 20mm Fuses Through Hole Bulk