| Part Number | HCM1305-1R5-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 252050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Powdered Iron 23A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HCM1305-1R5-R |
| Datasheet download |
| Part Number | HCM1305-1R5-R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Technology | Wirewound |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Tolerance | 20 % |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Core Material | Powdered Iron |
| Package/Case | 13.8 X 12.5 X 5 |
| Type | Power |
| Protection Style | Shielded |
| Product Dimensions | 13.8 x 12.5 x 5 mm |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 13.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-HCM1305-1R5-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 18nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T18NJNC.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.6A 1008 Embossed T R Download PDF datasheet for CIG22H2R2MNE.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 47uH 20% 100KHz 900mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6UH470M.pdf |
|
Eaton | IND, HIGH CURRENT, 1.8UH, 13A, 2 PADS, SMT Download PDF datasheet for HCP0704-1R8-R.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 2.8nH 0.1nH 500MHz 15Q-Factor Ceramic 500mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for LG HKQ0603W2N8B-T.pdf |
|
Pulse | Ind RF Chip Wirewound 18nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 700mA 0603 T R Download PDF datasheet for PE-0603CD180JTT.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 470nH 20% 1MHz Ferrite 1.1A 0603 T R Download PDF datasheet for ASMPH-0603-R47M-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 10nH 5% 100MHz 35Q-Factor 650mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN10NJ00D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRR1210-101M.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Wirewound 4.7nH 2% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 1008 T R Download PDF datasheet for AISC-1008-R033G-T.pdf |