| Part Number | HCM1305-2R2-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 229620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Powdered Iron 20A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HCM1305-2R2-R |
| Datasheet download |
| Part Number | HCM1305-2R2-R |
|---|---|
| Type | Power |
| Product Dimensions | 13.8 x 12.5 x 5 mm |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Core Material | Powdered Iron |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 245 |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 13.8 X 12.5 X 5 |
| Protection Style | Shielded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 13.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-HCM1305-2R2-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.3A T R Download PDF datasheet for SDR0805-100ML.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz Ferrite 3.9A T R Download PDF datasheet for SD8350-6R8-R.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 5uH 30% 100KHz Ferrite 2.4A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH6D28NP-5R0NC.pdf |
|
Panasonic | Ind Chip Power Shielded Wirewound 470uH 20% 100KHz Ferrite 480mA (8 x 8 x 5mm) Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL8TP471MB.pdf |
|
TDK | VLS252010CX-R47M Download PDF datasheet for VLS252010CX-R47M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A 1212 T R Download PDF datasheet for NR3015T4R7M.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15AG121SN1D.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18EG121SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 30% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 1.3A T R Download PDF datasheet for SRU1038-101Y.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR - |