| Part Number | IHLP1212BZER1R0M11 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 642690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 5A 1212 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IHLP1212BZER1R0M11 |
| Datasheet download |
| Part Number | IHLP1212BZER1R0M11 |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Type | High Current |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 1212 |
| Protection Style | Shielded |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Dimensions | 3.6 x 3.2 x 2 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 3.2 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 3.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-IHLP1212BZER1R0M11 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 5.15A T R Download PDF datasheet for ASPI-8040S-2R2N-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 2.5A T R Download PDF datasheet for SRR1005-4R7M.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Ferrite 3A Blister T R Download PDF datasheet for B82477G4333M.pdf |
|
Eaton | IND Flat Pac 115uH, 55A, SMT, 4 Pads - |
|
Pulse | Ind Chip Bead Multi-Layer 600 Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 T R Download PDF datasheet for PE-1206PFB601ST.pdf |
|
TE Connectivity | Ind Bead Multi-Layer 1KOhm Ferrite 350mA 0805 T R Download PDF datasheet for 2-1624117-0.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 900mA T R Download PDF datasheet for SRN1060-331M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 970mA T R Download PDF datasheet for NRH2410T 2R2MN.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Wirewound 6.2nH 5% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 760mA 0402 T R Download PDF datasheet for AISC-0402 -6N2J-T.pdf |
|
Laird | Ind Common Mode Choke 130 Ohm 100MHz 10A Pin Bulk Download PDF datasheet for CM4545Z131B-10.pdf |