| Part Number | ELL6PGR08N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 755400 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 800nH 30% 100KHz 2.8A 2424 Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6PGR08N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6PGR08N |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 30 % |
| Package/Case | 2424 |
| Product Dimensions | 6.3 x 6.3 x 2 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.3 mm |
| Product Height | 2 mm |
| Product Length | 6.3 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6PGR08N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Chip Wirewound 820nH 5% 25MHz 45Q-Factor Ceramic 360mA 1008 T R Download PDF datasheet for CW252016-R82J.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 3A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212ABER1R0M11.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 220uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SDR1005-221KL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Unshielded Wirewound 1uH 20% 1MHz Ferrite 800mA 1210 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH32CN1R0M23L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 270uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 420mA T R Download PDF datasheet for SDR0805-271KL.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 60Ohm 100MHz 6A 1806 T R Download PDF datasheet for HI1806T600R-10.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 200nH 15% 1MHz Ferrite 40A T R Download PDF datasheet for FP4-200-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz Ferrite 3.3A 5040 T R Download PDF datasheet for SRN5040-3R3M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 8.7A 6767 T R Download PDF datasheet for IHLP6767GZER470M11.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power 150nH 10% 100KHz 296Q-Factor Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1309B3-R150-R.pdf |