| Part Number | UP1B-1R0-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 658560 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 4.4A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UP1B-1R0-R |
| Datasheet download |
| Part Number | UP1B-1R0-R |
|---|---|
| Product Dimensions | 8.89 x 6.1 x 5 mm |
| Package/Case | 8.89 X 6.1 X 5 |
| Technology | Wirewound |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.1 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 8.89 mm |
| Replacement Part Number | PART-UP1B-1R0-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Metal 4.8A T R Download PDF datasheet for ETQP4M4R7YFP.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz 5.7A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH124NP-4R7MC.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 120 Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 T R Download PDF datasheet for PZ1608U121-2R0TF.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR TRANSFORMER Download PDF datasheet for CTX01-16373-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 100mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BD102SN1D.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 1mH 10% 1KHz Iron 2.5A Box Download PDF datasheet for PM2120-102K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 680uH 20% 100KHz 240mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6UH681M.pdf |
|
Eaton | IND FlatPac 150nH 85A 2PADS SMT Download PDF datasheet for FP1008R6-R150-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Molded Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Powdered Iron 279mA 1812 T R Download PDF datasheet for ISC1812ES100K.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 1A T R Download PDF datasheet for P1168.154NLT.pdf |