| Part Number | UP1B-4R7R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 654590 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | UP1B-4R7R |
| Datasheet download |
| Part Number | UP1B-4R7R |
|---|---|
| Product Dimensions | 8.89 x 6.1 x 5 mm |
| Package/Case | 8.89 X 6.1 X 5 |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 20 % |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.1 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 8.89 mm |
| Replacement Part Number | PART-UP1B-4R7R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Wirewound 330uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 520mA T R Download PDF datasheet for SDR1006-331KL.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 100nH 5% 100MHz 9Q-Factor Ceramic 150mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-R10J-T.pdf |
|
Pulse | Ind Choke Toroid 47uH 10A - |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 3.3A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV100M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 68uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.1A T R Download PDF datasheet for SDR1806-680ML.pdf |
|
Eaton | BUSCTX99-17979-R - |
|
Eaton | INDUCTOR.FPC DUAL .38UH. 40APK 4PAD SMT - |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 5.1uH 30% 100KHz 4.35A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV5R1N.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 3.8A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-100NC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 49.64uH 198.6uH 20% 100KHz Ferrite 1.15A 0.573A T R Download PDF datasheet for DRQ74-470-R.pdf |