| Part Number | CMF2012F-331-2P-T |
|---|---|
| Manufacturer | EMTEK |
| Quantity in stock | 584410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Filter Shielded Wirewound 330 Ohm 25% 100MHz 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CMF2012F-331-2P-T |
| Datasheet download |
| Part Number | CMF2012F-331-2P-T |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Package Dimensions | 2 x 1.2 x 1.2 mm |
| Maximum DC Resistance | 300 mOhm |
| Protection Style | Shielded |
| Maximum DC Current | 400 mA |
| Type | Common Mode Filter |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Tolerance | 25 % |
| Impedance | 330 Ohm |
| Technology | Wirewound |
| Package/Case | 0805 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | 0805 |
| Product Depth | 1.2 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-CMF2012F-331-2P-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 16.3A T R Download PDF datasheet for HCF1305-2R2-R.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 1.5A 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21PG331SN1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 4A 1206 T R Download PDF datasheet for FBMJ3216HM600-T.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 2.2A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV220M.pdf |
|
NIC Components | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 770mA 1212 T R Download PDF datasheet for NPIS35LS100MTRF.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 3.9nH, \u00b10.1nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q3N9BT02.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Shielded Wirewound 12uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 400mA 1210 T R Download PDF datasheet for AISC-1210HS-120K-T2.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.55A Blister T R Download PDF datasheet for B82464G4473M.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 220nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1005R1-R22-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.75A T R Download PDF datasheet for DR74-220-R.pdf |