| Part Number | CMF2012H3-900-2P-T |
|---|---|
| Manufacturer | EMTEK |
| Quantity in stock | 433690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Filter 90Ohm 100MHz 300mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CMF2012H3-900-2P-T |
| Datasheet download |
| Part Number | CMF2012H3-900-2P-T |
|---|---|
| Impedance | 90 Ohm |
| Pin Count | 4 |
| Type | Common Mode Filter |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Maximum DC Resistance | 250 mOhm |
| Product Dimensions | 2 x 1.2 x 1.2 |
| Supplier Package | 0805 |
| Maximum DC Current | 300 mA |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 0805 |
| Product Depth | 1.2 mm |
| Product Height | 1.2 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Replacement Part Number | PART-CMF2012H3-900-2P-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 230nH 10% 100KHz Ferrite 13A T R Download PDF datasheet for FPT705-230-R.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Chip Wirewound 90 Ohm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0805 T R Download PDF datasheet for SRF2012-900YA.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 10Q-Factor Ceramic 800mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T3N3SNC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 560uH 20% 100KHz 630mA T R Download PDF datasheet for P1171.564NLT.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.03A 2020 Carrier T R Download PDF datasheet for CDPH4D19FNP-470MC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 3A 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6028T 4R7MMGK.pdf |
|
Vishay | VISIHLP3232DZER100M1A IHLP-3232DZ-1A 10 Download PDF datasheet for IHLP3232DZER100M1A.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 2.75A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER100M1A.pdf |
|
Murata Manufacturing | COMMON MODE CHOKES FILTERS Download PDF datasheet for DLW5BTN251SQ2.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Wirewound 68uH 20% 100KHz Metal T R Download PDF datasheet for ETQP5M680YFM.pdf |