| Part Number | ESD9L5.0ST5G |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 651090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | ESD Suppressor TVS \u00b115KV 2-Pin SOD-923 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Diode |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ESD9L5.0ST5G |
| Datasheet download |
| Part Number | ESD9L5.0ST5G |
|---|---|
| Product Dimensions | 0.8 x 0.6 x 0.37 mm |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Clamping Voltage | 9.8 V |
| ESD Protection Voltage | ±15@Air Gap/±10@Contact Disc kV |
| Capacitance Value | 0.9 pF |
| Type | TVS |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Pin Count | 2 |
| Maximum Leakage Current | 1 uA |
| Supplier Package | SOD-923 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Working Voltage | 5 V |
| Replacement Part Number | PART-ESD9L5.0ST5G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Diode Switching 600V 1A 2-Pin SMA T R Download PDF datasheet for STTH1R06A.pdf |
|
Nexperia | Diode Zener Single 6.2V 5% 1W 2-Pin DO-41 Ammo Download PDF datasheet for 1N4735A,133.pdf |
|
STMicroelectronics | Diode Switching 200V 30A 3-Pin(2+Tab) D2PAK Tube Download PDF datasheet for STTH2002CG.pdf |
|
Vishay | Diode Schottky Rectifier 40V 4A 2-Pin DO-214AB Plastic T R Download PDF datasheet for VS-30BQ040HM3 9AT.pdf |
|
Vishay | Diode Zener Single 4.7V \u00b12% 200mW 2-Pin SOD-323 T R Download PDF datasheet for BZX384B4V7-E3-18.pdf |
|
Vishay | Diode Schottky 30V 5A 2-Pin SMC T R Download PDF datasheet for SSC53L-E3 57T.pdf |
|
ON Semiconductor | Diode Switching 200V 4A 2-Pin DO-201AD Bag Download PDF datasheet for MUR420G.pdf |
|
ROHM | Diode Schottky 30V 1.5A 2-Pin PMDU T R Download PDF datasheet for RB070M-30TR.pdf |
|
Vishay | Diode Zener Single 10V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T R Download PDF datasheet for BZX384C10-E3-08.pdf |
|
Vishay | Diode Switching 800V 100A 3-Pin ADD-A-PAK Download PDF datasheet for VSKD91 08.pdf |