| Part Number | FOXLF160-20 |
|---|---|
| Manufacturer | Fox |
| Quantity in stock | 758720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 16MHz 20pF 2-Pin HC 49ULF |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FOXLF160-20 |
| Datasheet download |
| Part Number | FOXLF160-20 |
|---|---|
| Product Dimensions | 11.05 x 4.65 x 13.46 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Frequency | 16 MHz |
| Supplier Package | HC-49/ULF |
| Series Resistance | 25 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Pin Count | 2 |
| Package | 2HC/49ULF |
| Replacement Part Number | PART-FOXLF160-20 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | TG-5035CG-62N 16.369000 MHZ - |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin CSMD Bulk Download PDF datasheet for Q13FC1350003500.pdf |
|
AVX | AVXCX2016DB48000C0WRZA2 X'TAL 2016 48MHZ Download PDF datasheet for CX2016DB48000C0WRZA2.pdf |
|
CTS | Crystal 12MHz Series 2-Pin HC49 US SM T R Download PDF datasheet for ATS120SM-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 32.768KHz 7pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1A000111000111.pdf |
|
Seiko Instruments | - - |
|
Seiko Instruments | TSX-3225 24.000000 MHZ 18.0 +10.0-10.0 Download PDF datasheet for X1E000021052700.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q13FC1350000200.pdf |
|
Kyocera | KYOCT2016DB19200C0FLHA7 2*1.6,19MHZ,7.0 - |
|
CTS | Crystal 19.44MHz 13pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for 406C35B19M44000.pdf |