| Part Number | FOXSDLF 120-20 |
|---|---|
| Manufacturer | Fox |
| Quantity in stock | 702870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 12MHz 20pF 2-Pin HC 49SD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FOXSDLF 120-20 |
| Datasheet download |
| Part Number | FOXSDLF 120-20 |
|---|---|
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Standard Frequency | 12 MHz |
| Series Resistance | 60 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | HC-49/SD |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 11.7 x 5 x 4.5 mm |
| Package | 2HC/49SD |
| Replacement Part Number | PART-FOXSDLF 120-20 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Resonator 10MHz 22pF 3-Pin SMD T R Download PDF datasheet for AWSCR-10.00CV-T.pdf |
|
Abracon | Crystal 30MHz 18pF \u00b120ppm 2-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM3-30.000MHZ-B2-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 16pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA23V0009500.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 28.63636MHz 16pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for X1E000341003000.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 11.0592MHz 10pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22MA4061024400.pdf |
|
ECS International | EIIECS-300-18-5PXDN-TR CRYSTALS SMD 11.3 Download PDF datasheet for ECS-300-18-5PXDN-TR.pdf |
|
Seiko Instruments | FA-20H 25.000000 MHZ 10.0 +10.0-10.0 Download PDF datasheet for Q24FA20H0011400.pdf |
|
Diodes Incorporated | 3.2X2.5 SEAM SEALED CRYSTAL - |
|
AVX | SMT CRYSTAK OSCILLATOR Download PDF datasheet for CX2016DB48000E0DLFA1.pdf |
|
Diodes Incorporated | SMD SEAM XTAL 3.2*2.5(4P), 25.000000MHZ Download PDF datasheet for FL2500286.pdf |