| Part Number | ESD112B102ELSE6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 398680 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Single Bi-Dir 5.3V 2-Pin TSSLP T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | TVS |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ESD112B102ELSE6327XTSA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | ESD112B102ELSE6327XTSA1 |
|---|---|
| Maximum Reverse Leakage Current | 0.05 uA |
| Maximum Peak Pulse Current | 3 A |
| Supplier Package | TSSLP |
| Minimum Breakdown Voltage | 7 V |
| Product Dimensions | 0.62 x 0.32 x 0.26(Max) |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 5.3 V |
| Lead Finish | Gold |
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Test Current | 1 mA |
| ESD Protection | Yes |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Maximum Clamping Voltage | 21 V |
| Package | 2TSSLP |
| Replacement Part Number | PART-ESD112B102ELSE6327XTSA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Leshan Radio | Diode TVS Single Uni-Directional 5V 250W 2-Pin SOD-323 T R Download PDF datasheet for LESD3Z5.0T1G.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Directional 33V 3KW 2-Pin DO-214AB Plastic T R Download PDF datasheet for SMC3K33CA-M3 57.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 5V 45W 2-Pin LLP T R Download PDF datasheet for VBUS051BD-HD1-GS08.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Uni-Dir 17.1V 600W 2-Pin DO-15 T R Download PDF datasheet for P6KE20A-E3 54.pdf |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 12V 400W 2-Pin SMA T R Download PDF datasheet for SMAJ12CAHE3 61.pdf |
|
Diodes Incorporated | Diode TVS Single Uni-Dir 26V 400W 2-Pin SMA T R Download PDF datasheet for SMAJ26A-13-F.pdf |
|
ON Semiconductor | Diode TVS Single Uni-Dir 107W 2-Pin SOD-923 T R Download PDF datasheet for SZESD9X5.0ST5G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Diode TVS Single Uni-Dir 58.1V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T R Download PDF datasheet for 1V5KE68A.pdf |
|
ON Semiconductor | ZEN SOD123 REG 0.5W SPC - |
|
Vishay | Diode TVS Single Bi-Dir 85.5V 600W 2-Pin SMB T R Download PDF datasheet for SM6T100CA-E3 52.pdf |