| Part Number | IS62WV1288DBLL-45HLI |
|---|---|
| Manufacturer | ISSI |
| Quantity in stock | 561520 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | SRAM Chip Async Single 2.5V 3.3V 1M-Bit 128K x 8 45ns 32-Pin STSOP-I |
| Category | Memory IC |
| Family | SRAM Chip |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IS62WV1288DBLL-45HLI |
| Datasheet download |
| Part Number | IS62WV1288DBLL-45HLI |
|---|---|
| Timing Type | Asynchronous |
| Pin Count | 32 |
| Address Bus Width | 17 Bit |
| Rad Hard | No |
| Number of I/O Lines | 8 Bit |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 V |
| Supplier Package | STSOP-I |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 3 |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Industrial |
| Number of Words | 128 kWords |
| Maximum Operating Current | 8 mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Density | 1 Mb |
| Maximum Random Access Time | 45 ns |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Bits per Word | 8 Bit |
| Product Dimensions | 8.1 x 11.9 x 1.05 mm |
| Package | 32STSOP-I |
| Replacement Part Number | PART-IS62WV1288DBLL-45HLI |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ISSI | SRAM Chip Async Single 3.3V 2M-Bit 256K x 8 10ns 44-Pin TSOP-II Download PDF datasheet for IS61LV2568L-10TL.pdf |
|
ISSI | SRAM Chip Async Single 3.3V 2M-Bit 128K x 16 55ns 44-Pin TSOP-II Download PDF datasheet for IS62WV12816BLL-55TLI.pdf |
|
Renesas Electronics | SRAM Chip Async Single 5V 1M-Bit 128KWord x 8 70ns 32-Pin SOP Tube Download PDF datasheet for R1LP0108ESN-7SR#B0.pdf |
|
ISSI | SRAM Chip Async Single 2.5V 3.3V 16M-Bit 2M x 8 10ns 44-Pin TSOP-II Download PDF datasheet for IS61WV20488BLL-10TLI.pdf |
|
ISSI | SRAM Chip Async Single 2.8V 3.3V 4M-Bit 512K x 8 45ns 36-Pin Mini-BGA T R Download PDF datasheet for IS62WV5128EBLL-45BLI-TR.pdf |
|
Integrated Device Technology | 3.3V 128K x 8 Asynchronous Static RAM Center Power & Ground Pinout Download PDF datasheet for 71V124SA12PHGI8.pdf |
|
ISSI | SRAM Chip Sync Dual 3.3V 9M-Bit 512K x 18 3.1ns 100-Pin TQFP Download PDF datasheet for IS61NLP51218A-200TQLI.pdf |
|
Integrated Device Technology | 3.3V 256K x 16 Asynchronous Static RAM Center Pwr & Gnd Pinout Download PDF datasheet for 71V416L10PHG8.pdf |
|
Integrated Device Technology | 8K x 8 3.3v Dual-Port RAM Download PDF datasheet for 70V05S35PF.pdf |
|
ISSI | SRAM Chip Async Single 5V 256K-Bit 32K x 8 12ns 28-Pin TSOP-I Download PDF datasheet for IS61C256AL-12TLI.pdf |