| Part Number | 500R07S150JV4T |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 637570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 15pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 500R07S150JV4T |
| Datasheet download |
| Part Number | 500R07S150JV4T |
|---|---|
| Termination Style | Wraparound |
| Construction | Flat |
| Supplier Package | 0402 |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Package/Case | 0402 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Case Style | Molded |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Case Size | 0402 |
| Mounting | Surface Mount |
| Dielectric | C0G |
| Package Dimensions | 1.02 x 0.51 x 0.51 mm |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Capacitance Value | 15 pF |
| Product Depth | 0.51 mm |
| Product Height | 0.51 mm |
| Product Length | 1.02 mm |
| Replacement Part Number | PART-500R07S150JV4T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.0018uF 50V C0G 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12065A182KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C0805X474K3RACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 25V X7R -20% to 50% SMD 0805 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for W2H13C1048AT1A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.0033uF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM2165C1H332JA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 47pF 50V C0G 5% SMD 1206 Paper T R Download PDF datasheet for 12065A470JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 36pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04025A360JAT2A.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 10Vdc C0G (NP0) Dielectric 10pF \u00b15% \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 0201ZA100JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 5% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065C682JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.33uF 100V X7R 10% Thru-Hole 2.54mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR201C334KARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm (0.01%FR) 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for M39014 021320.pdf |