| Part Number | L-05B12NJV6T |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 283850 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Multi-Layer 12nH 5% 100MHz 4Q-Factor Ceramic 250mA 0201 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | L-05B12NJV6T |
| Datasheet download |
| Part Number | L-05B12NJV6T |
|---|---|
| Maximum Self Resonant Frequency | 21 GHz |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 100 °C |
| Tolerance | 5 % |
| Type | RF Chip |
| Inductance | 12 nH |
| Supplier Package | 0201 |
| Package/Case | 0201 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Core Material | Ceramic |
| Maximum DC Current | 250 mA |
| Package Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Technology | Multi-Layer |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Minimum Quality Factor | 4@100MHZ |
| Product Depth | 0.3 mm |
| Product Height | 0.3 mm |
| Product Length | 0.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-L-05B12NJV6T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 1uH 20% 100KHz 10A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER1R0M1A.pdf |
|
ACX | Ind RF Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for HI1005-1C3N3SMT.pdf |
|
AEM | EMI Filter, Chip Beads, SMD, Ferrite, Multilayer, 0805 Case, 150 Ohms, T R Download PDF datasheet for MCB0805G151PT-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100nH 30% 100KHz Carbonyl Powder 12A T R Download PDF datasheet for SRP4020TA-R10Y.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz Ferrite 2.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH104RNP-220NC.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 12uH 20% 100KHz 580mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG120M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for SRR1208-100ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 3.3uH 30% 100KHz Ferrite 3.2A T R Download PDF datasheet for SRN6045-3R3Y.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF27NJFB.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR, SMT TYPE - |