L-07C1N5SV6T Johanson Technology
L-07C1N5SV6T Images
Please contact us for more photos of L-07C1N5SV6T
Part Number L-07C1N5SV6T
Manufacturer Johanson Technology
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Multi-Layer 1.5nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 Paper T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level L-07C1N5SV6T
Datasheet download L-07C1N5SV6T.pdf
Request Quotation for L-07C1N5SV6T
L-07C1N5SV6T Specifications
Part Number L-07C1N5SV6T
Technology Multi-Layer
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5
Test Frequency 100 MHz
Operating Temperature -40 to 100 °C
Tolerance 0.3 nH
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Package/Case 0402
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm