| Part Number | L-14W6N8JV4E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 836710 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 30Q-Factor Ceramic 700mA 0603 Embossed Plastic T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | L-14W6N8JV4E |
| Datasheet download |
| Part Number | L-14W6N8JV4E |
|---|---|
| Package Dimensions | 1.6 x 1.05 x 1.05 mm |
| Inductance | 6.8 nH |
| Supplier Package | 0603 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 4.6(Min) GHz |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Package/Case | 0603 |
| Pin Count | 2 |
| Type | RF Chip |
| Maximum DC Resistance | 110 MOhm |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Maximum DC Current | 700 mA |
| Lead Finish | Gold Over Nickel |
| Tolerance | 5 % |
| Minimum Quality Factor | 30@250MHz |
| Technology | Wirewound |
| Core Material | Ceramic |
| Product Depth | 1.05 mm |
| Product Height | 1.05 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-L-14W6N8JV4E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Ind High Current Molded Wirewound 390uH 15% 1KHz Ferrite 230mA 3825 T R Download PDF datasheet for IHSM3825EB391L.pdf |
|
Murata Manufacturing | FIXED INDUCTORS 1.0UH 42MOHMS4.3A + -20% 2.5X2.0X1.2MM Download PDF datasheet for DFE201612E-R47M=P2.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 47uH 100KHz 2.6A 12.24 X 12.24 X 8mm Download PDF datasheet for P1172.473NL.pdf |
|
Laird | Ind Bead 41Ohm 5MHz Ferrite 10A 2012 T R Download PDF datasheet for 35F0121-0SR-10.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18PG121SN1D.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL-D Series, 1005, 82nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL1005C82NJTDF.pdf |
|
TDK | Ind Power Shielded 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A Blister T R Download PDF datasheet for B82472G4103M.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz 7.3A Carrier T R Download PDF datasheet for CDEP104NP-2R2MC-88.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 56nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 250mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJ-RE56NJFA.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz 550mA Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV331M.pdf |