| Part Number | P0752.224NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse |
| Quantity in stock | 784800 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Unshielded Wirewound 220uH 20% 100KHz 800mA T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P0752.224NLT |
| Datasheet download |
| Part Number | P0752.224NLT |
|---|---|
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 12.95 x 9.4 x 5.46 mm |
| Package/Case | 12.95 X 9.4 X 5.46 |
| Protection Style | Unshielded |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Operating Temperature | -40 to 130 °C |
| Max Processing Temp | 245 |
| Product Depth | 9.4 mm |
| Product Height | 5.46 mm |
| Product Length | 12.95 mm |
| Replacement Part Number | PART-P0752.224NLT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Laird | Ind Chip 120Ohm 100MHz 300mA 1206 Download PDF datasheet for DA1206C121R-10.pdf |
|
Vishay | Ind Chip Molded Wirewound 220uH 10% 796KHz 15Q-Factor Ferrite 50mA 1210 T R Download PDF datasheet for IMC1210ER221K.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 2.2A T R Download PDF datasheet for SRU5028A-4R7Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 22uH 20% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.95A T R Download PDF datasheet for SDR1006-220ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 13.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-4R7M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-471KL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 470Ohm 25% 100MHz Ferrite 200mA 0805 Paper T R Download PDF datasheet for BLM21RK471SN1D.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL0603Q-02 Series, 0603, 4.7nH, \u00b10.1nH, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL0603Q4N7BT02.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR 15UH - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 7.5A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020BZER1R0M11.pdf |