A700X227M006ATE015 KEMET
A700X227M006ATE015 Images
Please contact us for more photos of A700X227M006ATE015
Part Number A700X227M006ATE015
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 220uF 6.3V 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 0.015 Ohm 3900mA 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level A700X227M006ATE015
Datasheet download A700X227M006ATE015.pdf
Request Quotation for A700X227M006ATE015
A700X227M006ATE015 Specifications
Part Number A700X227M006ATE015
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 4 mm
Mounting Surface Mount
Equivalent Series Resistance 0.015 Ohm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Leakage Current 83@5Min uA
Capacitance Value 220 uF
Package/Case 7.3 X 4.3 X 4
Voltage(DC) 6.3 V
Rad Hard No
Tolerance 20 %
MSL Level 3
Ripple Current 3900 mA
Max Processing Temp 250
Product Depth 4.3 mm
Product Height 4 mm
Product Length 7.3 mm