C0603C681K4RAC7867 KEMET
C0603C681K4RAC7867 Images
Please contact us for more photos of C0603C681K4RAC7867
Part Number C0603C681K4RAC7867
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 680pF 16V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C681K4RAC7867
Datasheet download C0603C681K4RAC7867.pdf
Request Quotation for C0603C681K4RAC7867
C0603C681K4RAC7867 Specifications
Part Number C0603C681K4RAC7867
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
MSL Level 1
Mounting Surface Mount
Voltage(DC) 16 V
Package/Case 0603
Capacitance Value 680 pF
Case Size 0603
Failure Rate
Tolerance 10 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Dielectric
Case Style Ceramic Chip
Military Standard
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm