C0805C106M4PAC7800 KEMET
C0805C106M4PAC7800 Images
Please contact us for more photos of C0805C106M4PAC7800
Part Number C0805C106M4PAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10uF 16V X5R 20% SMD 0805 85\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0805C106M4PAC7800
Datasheet download C0805C106M4PAC7800.pdf
Request Quotation for C0805C106M4PAC7800
C0805C106M4PAC7800 Specifications
Part Number C0805C106M4PAC7800
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 2 x 1.25 x 1.25 mm
MSL Level 1
Case Size 0805
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 16 V
Capacitance Value 10 uF
Tolerance 20 %
Dielectric X5R
Package/Case 0805
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 85 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 1.25 mm
Product Length 2 mm