C0805C223K1RACAUTO KEMET
C0805C223K1RACAUTO Images
Please contact us for more photos of C0805C223K1RACAUTO
Part Number C0805C223K1RACAUTO
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.022uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0805C223K1RACAUTO
Datasheet download C0805C223K1RACAUTO.pdf
Request Quotation for C0805C223K1RACAUTO
C0805C223K1RACAUTO Specifications
Part Number C0805C223K1RACAUTO
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0805
Dielectric X7R
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.9 mm
Case Style Ceramic Chip
Capacitance Value 0.022 uF
Voltage(DC) 100 V
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Case Size 0805
Construction Flat
Tolerance 10 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.9 mm
Product Length 2 mm