C1812C472KDRAC7800 KEMET
C1812C472KDRAC7800 Images
Please contact us for more photos of C1812C472KDRAC7800
Part Number C1812C472KDRAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0047uF 1000V X7R 10% SMD 1812 125\u00b0C Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C1812C472KDRAC7800
Datasheet download C1812C472KDRAC7800.pdf
Request Quotation for C1812C472KDRAC7800
C1812C472KDRAC7800 Specifications
Part Number C1812C472KDRAC7800
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 4.5 x 3.2 x 1.4 mm