C320C332G5G5TA KEMET
C320C332G5G5TA Images
Please contact us for more photos of C320C332G5G5TA
Part Number C320C332G5G5TA
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0033uF 50V C0G 2% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level C320C332G5G5TA
Datasheet download C320C332G5G5TA.pdf
Request Quotation for C320C332G5G5TA
C320C332G5G5TA Specifications
Part Number C320C332G5G5TA
Tolerance 2 %
Lead Finish Matte Tin
Case Style Dipped
Wire Form Straight
Product Dimensions 5.08 x 3.18 x 6.6 mm
Termination Style Radial
Voltage(DC) 50 V
Lead Diameter 0.51 mm
Capacitance Value 0.0033 uF
Dielectric X7R
Seated Plane Height 8.12 mm
Lead Pitch For Radial 2.54 mm
Rad Hard No
MSL Level 1
Package/Case 5.08(Max) X 3.18(Max) X 6.6(Max)
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 125 °C