| Part Number | HZ0805E601R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 174420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz 500mA 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HZ0805E601R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | HZ0805E601R-10 |
|---|---|
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 250 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Core Material | Ferrite |
| Package/Case | 0805 |
| Type | Chip Bead |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-HZ0805E601R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 270uH 10% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 950mA T R Download PDF datasheet for SRR1208-271KL.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 220uH 20% 100KHz Ferrite 560mA T R Download PDF datasheet for DR74-221-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 8.2uH 20% 100KHz Iron 4A T R Download PDF datasheet for SRP7030-8R2M.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz 610mA 1616 T R Download PDF datasheet for ASPI-0418S-330M-T3.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15HD102SN1D.pdf |
|
Pulse | Ind Chip Bead Multi-Layer 60 Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1806 T R Download PDF datasheet for PE-1806PFB600ST.pdf |
|
Eaton | Ind Power 300nH 10% 100KHz Ferrite 79A T R Download PDF datasheet for FP1008R1-R300-R.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 13.2mH 500mA Tube Download PDF datasheet for PE-53914NL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 250mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15HG102SN1D.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 10nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 400mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJRE10NJFA.pdf |