| Part Number | MI0805K601R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 712380 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 600Ohm 100MHz 1.5A 0805 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MI0805K601R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | MI0805K601R-10 |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.45 x 1.1 mm |
| Core Material | Ferrite |
| Type | Chip Bead |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0805 |
| Product Depth | 1.45 mm |
| Product Height | 1.1 mm |
| Product Length | 2.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-MI0805K601R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-6N8S-T.pdf |
|
Eaton | INDUCTOR.FPC DUAL .38UH. 40APK 4PAD SMT - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz 13A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616BZERR22M01.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 12.5A Carrier T R Download PDF datasheet for CEP125NP-2R2MC-U.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz Iron 26A T R Download PDF datasheet for SRP1040-R47M.pdf |
|
Pulse | Ind Choke Toroid 47uH 10A - |
|
Vishay | Ind Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 10% 10MHz 35Q-Factor 15mA 0603 T R Download PDF datasheet for ILSB0603ER4R7K.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 350nH 20% 100KHz Powdered Iron 16.6A T R Download PDF datasheet for HCM0503-R35-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 4.8A T R Download PDF datasheet for SRU1048-6R8Y.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Unshielded Wirewound 6.2nH 0.2nH 100MHz 35Q-Factor Ferrite 750mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for LQW18AN6N2C0ZD.pdf |