| Part Number | HK100522NJ-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 671270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 22nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HK100522NJ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | HK100522NJ-T |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 5 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-HK100522NJ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | HIGH CURRENT IND, 150NH - |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 Paper T R Download PDF datasheet for BLM15AG601SH1D.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 5.4nH 0.2nH 500MHz 14Q-Factor Ceramic 315mA 0201 Paper T R Download PDF datasheet for LG HKQ0603U5N4C-T.pdf |
|
API Delevan | SHIELDED WIREWOUND INDUCTOR 220H 800MA Download PDF datasheet for SPD125-224M.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 4.9A 3232 T R Download PDF datasheet for IHLP3232DZER150M11.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 220mA 0402 T R Download PDF datasheet for HK100556NJ-T.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for BK 1005HS601-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Iron 3.9A T R Download PDF datasheet for SRP4020-2R2M.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 10uH 20% 100KHz 1.1A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELL6RH100M.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Powdered Iron 14.5A T R Download PDF datasheet for HCP0805-1R0-R.pdf |