| Part Number | QT2225PRKDB |
|---|---|
| Manufacturer | Macom Technologies |
| Quantity in stock | 820420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | DUAL XAUI-KR PHY |
| Category | Communication |
| Family | Transceivers Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | QT2225PRKDB |
| Datasheet download | - |
| Part Number | QT2225PRKDB |
|---|---|
| Protocols Supported | IEEE|INCITS |
| Minimum Single Supply Voltage | 1.14 V |
| Operating Temperature | 0 to 80 °C |
| Rad Hard | No |
| Power Supply Type | Single |
| Family | QT2225 |
| Maximum Data Rate | 10.52 Gbps |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Commercial |
| Lead Free | Yes |
| Green | Yes |
| Type | Transceiver |
| Maximum Single Supply Voltage | 1.26 V |
| Package | 484FCBGA |
| Replacement Part Number | PART-QT2225PRKDB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Maxim Integrated | Single Chip Transceiver 1TX 1RX 100-Pin LQFP Download PDF datasheet for DS2155LN+.pdf |
|
NXP | Transmission Module 1TX 1RX 10Mbps 32-Pin HVQFN EP T R Download PDF datasheet for PN5120A0HN1 C2,118.pdf |
|
Maxim Integrated | IO-Link Device Transceiver 1TX 1RX 230.4Kbps 25-Pin WLP T R Download PDF datasheet for MAX14821EWA+T.pdf |
|
Intersil | RS-232 TRANSMITTERS RECEIVERS - |
|
Cirrus Logic | Digital Audio Interface Receiver 1RX 28-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for CS8416-CZZR.pdf |
|
Maxim Integrated | LIN Transceiver 1TX 1RX 0.02MBd 8-Pin SOIC N Download PDF datasheet for MAX13020ASA+.pdf |
|
ON Semiconductor | LIN Transceiver 1TX 1RX 20KBd 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for AMIS30600LINI1RG.pdf |
|
Amphenol-FCI | OPTICAL TRANSCEIVERS - |
|
Texas Instruments | Digital Receiver 3RX 100-Pin HTQFP EP Tray Download PDF datasheet for TFP401APZPG4.pdf |
|
Infineon | LIN Transceiver 1TX 1RX 20Kbps 8-Pin DSO T R Download PDF datasheet for TLE72593GEXUMA1.pdf |