| Part Number | ATA663254-GBQW |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Quantity in stock | 548970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LIN Transceiver 1TX 1RX 20KBd 8-Pin VDFN EP T R |
| Category | Communication |
| Family | Transceivers Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ATA663254-GBQW |
| Datasheet download |
| Part Number | ATA663254-GBQW |
|---|---|
| Number of Transmitters | 1 |
| Maximum Single Supply Voltage | 28 V |
| Power Supply Type | Single |
| Type | LIN Transceiver |
| Number of Receivers | 1 |
| Maximum Data Rate | 20 KBd |
| Maximum Supply Current | 0.95 mA |
| Minimum Single Supply Voltage | 5 V |
| Replacement Part Number | PART-ATA663254-GBQW |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | LIN Transceiver 1 TX 1 RX 20KBd 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for TJA1029T,118.pdf |
|
Broadcom | DUAL-CHANNEL 10-GBE SFI-TO-XAUI TRANSCEIVER WITH EDC Download PDF datasheet for BCM8727BIFBG.pdf |
|
NXP | Transmission Module 1TX 1RX 10Mbps 32-Pin HVQFN EP Tray Download PDF datasheet for PN5120A0HN1 C2,151.pdf |
|
Texas Instruments | IEEE 1284 Transceiver 13TX 12RX 48-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74LVC161284DGGR.pdf |
|
Texas Instruments | Transceiver 1TX 1RX 11.7Gbps 32-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for ONET1130EPRSMT.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Transmitter 3TX 64-Pin HTQFP EP Tray Download PDF datasheet for TFP410PAP.pdf |
|
Macom Technologies | DUAL XAUI-LRM PHY FOR SFP+ X2 - |
|
NXP | SYSTEM BASIS CHIP GEN2 WITH HIGH SPEED CAN AND LIN INTERFACE Download PDF datasheet for MCZ33904C3EKR2.pdf |
|
Nexperia | Translating Transceiver 2TX 2RX 500Mbps 6-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74AVC1T45GW,125.pdf |
|
Microchip | LIN Transceiver 1TX 1RX 20KBd 8-Pin SOIC N Download PDF datasheet for MCP2021-500E SN.pdf |