DSC1033DI2-006.1400T Microchip
DSC1033DI2-006.1400T Images
Please contact us for more photos of DSC1033DI2-006.1400T
Part Number DSC1033DI2-006.1400T
Manufacturer Microchip
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Silicon Oscillator 6.14MHz 3V to 3.6V 15pF 4-Pin PQFN T R
Category Logic & Timing IC
Family SMD Crystal Oscillator
ROHS Compliant Yes
MSL Level DSC1033DI2-006.1400T
Datasheet download DSC1033DI2-006.1400T.pdf
Request Quotation for DSC1033DI2-006.1400T
DSC1033DI2-006.1400T Specifications
Maximum Symmetry 55 %
Mounting Surface Mount
Pin Count 4
Frequency Stability ±25 ppm
Category MEMS
Lead Finish Gold Over Nickel Palladium
Load Capacitance 15 pF
Maximum Processing Temperature 260 °C
Type MEMS
Standard Frequency 6.14 MHz
Output Level CMOS
Package Dimensions 2.5 x 2 x 0.85 mm
Operating Temperature -40 to 85 °C
Operating Supply Voltage 3 to 3.6 V