| Part Number | MP34DTW01TR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Quantity in stock | 322500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Mic Omni-Directional -26dB 3.6V Rectangular Solder |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Audio Sensors and Transducers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MP34DTW01TR |
| Datasheet download |
| Part Number | MP34DTW01TR |
|---|---|
| Minimum S/N Ratio | 60 dB |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Shape | Rectangular |
| Rad Hard | No |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Termination Method | Solder |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Sensitivity | -26 dB |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Supplier Package | HCLGA |
| Pin Count | 4 |
| Package Dimensions | 3 x 4 x 1 mm |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.6 V |
| Technology | MEMS |
| Frequency Range | 1000 to 3250 Hz |
| Maximum Current Consumption | 1.15 mA |
| Directivity | Omni-Directional |
| Product Depth | 4 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 3 mm |
| Replacement Part Number | PART-MP34DTW01TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PUI Audio | Audio Transducer Electromagnetic 3.6V 100mA Solder Pad 3V 2330Hz to 3330Hz SMD Download PDF datasheet for SMT-1028-S-2-R.pdf |
|
Molex | BUZZER FOR HAIER 595 550 - |
|
PUI Audio | Audio Indicator Transducer Electromagnetic 3.6Vpk 100mA Solder Pad 2.5Vpk 2231Hz to 3231Hz Surface Mount Download PDF datasheet for SMT-1127-S-R.pdf |
|
InvenSense | Low-Noise Microphone with I\u00b2S Digital Output Download PDF datasheet for ICS-43432.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Transducer Piezo 3Vp-p 5mA Solder Pad Surface Mount Download PDF datasheet for KMTG0902.pdf |
|
InvenSense | IVSINMP621ACEZ-R7 Download PDF datasheet for INMP621ACEZ-R7.pdf |
|
PUI Audio | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 5mA Wire Lead 3Vdc 4000Hz to 5000Hz Flange Mount Download PDF datasheet for AI-3245-TF-LW95-R.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Omni-Directional 150Ohm -38dBV 3.7V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for WM7121PIMSE RV.pdf |
|
Maxim Integrated | 10V BOOSTED CLASS D SPEAKER AMP WITH IV Download PDF datasheet for MAX98927EWX+T.pdf |
|
STMicroelectronics | Mic Omni-Directional -26\u00b13dB 3.6V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for MP34DT01TR-M.pdf |