| Part Number | MIH3050H-6.000MHZ-T |
|---|---|
| Manufacturer | MMD Components |
| Quantity in stock | 211920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal Oscillator 6MHz 3.3V 30pF 4-Pin SMD T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | SMD Crystal Oscillator |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MIH3050H-6.000MHZ-T |
| Datasheet download |
| Part Number | MIH3050H-6.000MHZ-T |
|---|---|
| Standard Frequency | 6 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Frequency Stability | ±50 ppm |
| Type | SMD |
| Output Level | HCMOS |
| Maximum Symmetry | 60 % |
| Frequency Aging | ±5 ppm |
| Load Capacitance | 30 pF |
| Category | SMD |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Rad Hard | No |
| Family | MIH |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lead Free | Yes |
| Packaging | Tape and Reel |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-MIH3050H-6.000MHZ-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Abracon | CRYSTAL, SMD, uP, Low Profile, HC 49US (AT49), 16.000MHz, T&R Download PDF datasheet for ABLS2-16.000MHZ-D4Y-T.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 50MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q3514CA00007000.pdf |
|
Abracon | Crystal 24MHz 18pF 2-Pin HC49 US T R Download PDF datasheet for ABLS-24.000MHZ-D-R60-1-W-T.pdf |
|
Abracon | Programmable Clock Oscillator 12MHz 15pF \u00b110ppm 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ASEMB-12.000MHZ-XY-T.pdf |
|
AVX | SMD Crystal Oscillator 48MHz 5V 50pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for KC7050A48.0000C50D00.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal Oscillator 12.288MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD Bulk Download PDF datasheet for Q33310F70002400.pdf |
|
AVX | KEDKT2520K16368ZAW28TAS TCXO 2016 \"K\" TY Download PDF datasheet for KT2520K16368ZAW28TAS.pdf |
|
Abracon | Programmable Clock Oscillator 24MHz 15pF \u00b150ppm 4-Pin QFN T R Download PDF datasheet for ASEM1-24.000MHZ-LC-T.pdf |
|
Silicon Labs | SMD Crystal Oscillator 156.25MHz 3.3V 6-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for 531BA156M250DG.pdf |
|
SiTime Corporation | HIGH FREQUENCY, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 7050, 25PPM, 3.3V, 125MHZ, OE, SMD Download PDF datasheet for SIT8009BI-82-33E-125.000000T.pdf |