| Part Number | 5033042610 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 566160 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Board to Board PL 26 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Headers and PCB Receptacles |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5033042610 |
| Datasheet download |
| Part Number | 5033042610 |
|---|---|
| Gender | PL |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Termination Method | Solder |
| Pitch | 0.4 mm |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Plating | Gold |
| Housing Color | Black |
| Mounting | Surface Mount |
| Replacement Part Number | PART-5033042610 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samtec | Conn Unshrouded Header HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for MTSW-107-09-F-D-500.pdf |
|
Molex | GBX 4-PAIR 7-COL. 56P 4 PAIR OPEN HEADER Download PDF datasheet for 0758380705.pdf |
|
Molex | Conn Shrouded Header HDR 10 POS 2.54mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for 71349-0037.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board SKT 20 POS 1.5mm Solder RA Thru-Hole Download PDF datasheet for 5031482090.pdf |
|
Panasonic | Conn Board to Board HDR 24 POS 0.4mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for AXE624224.pdf |
|
AVX | Conn Board to Board RCP 70 POS 0.4mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for 245602670000829H+.pdf |
|
Molex | Conn Board to Board PL 2 POS 3.7mm Solder RA SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 5034690200.pdf |
|
AVX | Conn Fine Pitch Connector M 120 POS 0.5mm Solder ST SMD T R Download PDF datasheet for 145046120645829+.pdf |
|
3M | Conn Socket Strip SKT 10 POS 2mm Solder RA Thru-Hole Download PDF datasheet for 950510-5002-AR.pdf |
|
Panasonic | Conn Board To Board HDR 70 POS 0.35mm Solder ST SMD Emboss T R Download PDF datasheet for AXG8700J4.pdf |