| Part Number | IRFR4105ZTRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 783890 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 55V 30A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | IRFR4105ZTRPBF |
| Datasheet download |
| Part Number | IRFR4105ZTRPBF |
|---|---|
| Typical Fall Time | 24 ns |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Product Dimensions | 6.73 x 6.22 x 2.39 mm |
| Maximum Continuous Drain Current | 30 A |
| Typical Turn-Off Delay Time | 26 ns |
| Channel Type | N |
| RDS-on | 24.5@10V mOhm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Maximum Drain Source Voltage | 55 V |
| Typical Rise Time | 40 ns |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Supplier Package | DPAK |
| Channel Mode | Enhancement |
| Max Processing Temp | 260|300 |
| Pin Count | 3 |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| MSL Level | 1 |
| Package | 3DPAK |
| Replacement Part Number | PART-IRFR4105ZTRPBF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 1.9A 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for BSH108,215.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 1.7A 6-Pin UDFN EP T R Download PDF datasheet for NTLUD3A260PZTBG.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 66V 3-Pin TO-270 T R Download PDF datasheet for MRFE6S9060NR1.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 20V 2.9A 4-Pin Micro Foot T R Download PDF datasheet for SI8810EDB-T2-E1.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans JFET N-CH 30V 10mA 3-Pin(2+Tab) SMCP T R Download PDF datasheet for 2SK3796-2-TL-E.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 12A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for NTD3055L104T4G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 200V 11.5A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for FQB12P20TM.pdf |
|
ANALOG INTEGRATIONS | Trans MOSFET N-CH 30V 14A 8-Pin SOIC N T R - |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 600V 11A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for FCB11N60TM.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 13A 26A 8-Pin Power Clip 33 T R Download PDF datasheet for FDPC8013S.pdf |