| Part Number | L2N7002DW1T1G |
|---|---|
| Manufacturer | Leshan Radio |
| Quantity in stock | 843760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 60V \u00b10.115A 6-Pin SC-88 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | L2N7002DW1T1G |
| Datasheet download |
| Part Number | L2N7002DW1T1G |
|---|---|
| Package Dimensions | 2 x 1.25 x 0.9 mm |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Maximum Drain Source Voltage | 60 V |
| Maximum Continuous Drain Current | ±0.115 A |
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Channel Type | N |
| Typical Turn-Off Delay Time | 40 ns |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| RDS-on | 7.5@10V Ohm |
| Typical Turn-On Delay Time | 20 ns |
| Supplier Package | SC-88 |
| Package | 6SC-88 |
| Replacement Part Number | PART-L2N7002DW1T1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 13.5A 8-Pin Power 33 T R Download PDF datasheet for FDMC86520L.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 100V 15.6A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for FQD19N10TM.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 17A 8-Pin DSO T R Download PDF datasheet for BSO033N03MSG.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 100V 120A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for SUM70040E-GE3.pdf |
|
ROHM | Trans SiC MOSFET N-CH 1.2KV 35A 3-Pin(3+Tab) TO-247 T R Download PDF datasheet for SCT2080KEC.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 55V 12A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRF9Z24NPBF.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 75V 153A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for BUK9606-75B,118.pdf |
|
Infineon | SP001135814_PG-TO252-3-313_COOL MOS 650V Download PDF datasheet for IPD60R380P6.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 52.4A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for FQB50N06LTM.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 5.7A 6-Pin SOT-457 T R Download PDF datasheet for PMN30UNX.pdf |