| Part Number | BLM18AG221SN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 489090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 500mA 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18AG221SN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18AG221SN1D |
|---|---|
| MSL Level | 2 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package/Case | 0603 |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 25 % |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18AG221SN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind General Purpose Chip Wirewound 15uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 120mA 1210 T R Download PDF datasheet for CM322522-150KL.pdf |
|
Laird | Ind Power Shielded 3.3uH 20% 100KHz 10A T R Download PDF datasheet for MGV10043R3M-10.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Manganese Zinc 18A Carrier T R Download PDF datasheet for CEP125NP-1R5MC-D.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 1mH 10% 1KHz Iron 2.5A Box Download PDF datasheet for PM2120-102K-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded 3.6uH 30% 100KHz 3.1A T R Download PDF datasheet for P1167.362NLT.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 1uH 30% 10KHz Ferrite 5A T R Download PDF datasheet for SRR6040A-1R0Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 88uH 20% 100KHz Ferrite 1.62A 0.811A T R Download PDF datasheet for SRF0703-220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz 14Q-Factor Ferrite 1.25A T R Download PDF datasheet for SRR1240-101M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.7A Embossed T R Download PDF datasheet for NRS4018T4R7MDGJV.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 320nH 10% 100KHz Ferrite 68A 5050 T R Download PDF datasheet for FP1308-R32-R.pdf |